přesvědčíme vás nejen cenou...

Fotoknihy

Hlavním smyslem fotoknih je zachytit knižní formou důležité a nezapomenutelné okamžiky ze života, jakými jsou například svatby, zážitky spojené s narozením potomka, narozeninové akce nebo vzpomínky z dovolené. Na rozdíl od fotografických albumů mají tu výhodu, že v nich lze kombinovat fotografie různých velikostí, čímž je možné docílit různých skladeb a kombinací na jedné stránce a zároveň tyto fotografie doplnit i texty. Vzhledem k možnosti dodání textu je tak zřejmé, že fotokniha může sloužit i jiným účelům. Například lze pomocí fotoknihy vytvořit první exemplář své vlastní knihy, básnické sbírky či knihy ilustrací, který tak může posloužit jako ukázka pro potencionálního vydavatele. Zároveň lze touto formou vytvořit např. rodinnou kuchařku, stavební deníček z budování rodinného domu apod. Ve fotoknihách lze také vzhled oživit libovolnými grafickými prvky a různým pozadím stránek.

Fotokniha může sloužit pro uchování vašich vlastních vzpomínek, zároveň ji však můžete vytovřit i jako milý a krásný dárek pro své blízké.

Fotoknihy vyrábíme ve dvou hlavních variantách:

1) Lepená fotokniha v tvrdých deskách – jedná se o reprezentativní provedení v tvrdých deskách s potiskem dle vašeho návrhu. Tento typ fotonihy není omezen rozsahem stran, vyrábíme jej ve formátech A5, A4 (oba rozměry v orientaci na výšku i na šířku), čtverec 210x210 mm a největší fotokniha má rozměr 297x297 mm.

2) Fotokniha s měkkou vazbou šitá dvěma skobkami ve hřbetu (vazba V1) – jedná se o levnější provedení v měkkých laminovaných deskách. Přestože je tato varianta fotoknihy levnější, i ona dokáže udělat radost a splnit svůj účel. Nevýhodou takto zpracované fotoknihy je omezený počet stran, kterých může být maximálně 40 a nevyrábíme jí ve formátu A4 na šířku a ve formátu 297x297 mm.

Standardně fotoknihy tiskneme na papír 150g lesklou křídu.

Fotoknihy můžeme vyrobit z vámi dodaných vlastních tiskových podkladů. Před jejich předáním k nám do tiskárny je ale potřeba konzultace, co vše mají tyto podklady obsahovat. V případě fotoknihy se jedná o složitější tiskovinu, pro jejíž zhotovení je potřeba určitých znalostí a dovedností z oblasti grafiky.

Pro ty, kteří s takovou tvorbou nemají zkušenosti, doporučujeme fotoknihu vytvořit pomocí našich webových stránek www.altu.cz, na kterých je vše připraveno k tomu, aby tento úkol zvládl opravdu každý. Stačí pouze váš počítač či tablet a připojení k internetu. Vše je online, není potřeba stahovat žádný software. Po zhotovení fotoknihy stačí vyplnit jednoduchý objednávkový formulář a odeslat jej do naší tiskárny.

My fotoknihu vyrobíme a zařídíme její doručení až k vám, případně si ji můžete vyzvednout osobně v naší provozovně.

Ceny fotoknih

U fotoknihy vyrobených pomocí webových stránek www.altu.cz se ceny řídí ceníkem zde uvedeným.

U fotoknih vyráběných z tiskových podkladů dodaných zákazníkem se cena stanovuje individuálně na základě konkrétní poptávky. Tato cena vychází z počtu stran, formátu, barevného provedení, rozsahu grafických prací, druhu knižní vazby a počtu kusů. V případě nutnosti úpravy dat (grafických prací) z naší strany, je tato práce účtována sazbou 400,- Kč / 1 hodinu.