přesvědčíme vás nejen cenou...

Kalendáře

Zaměřujeme se především na výrobu kalendářů z vlastních fotografií. Díky nim mohou mít naši zákazníci své šťastné chvíle nebo nevšední a nezapomenutelné zážitky po celý rok na očích.

Kalendáře vyrábíme stolní a nástěnné.

Kalendáře stolní

Podle rozsahu dělíme stolní kalendáře na dva základní typy, a to s týdenním nebo čtrnáctidenním kalendáriem. Znamená to, že na jedné straně kalendáře je buď kalendárium pro jeden nebo dva týdny. Díky tomu má kalendář se čtrnáctidenním kalendáriem poloviční počet stran než kalendář s kalendáriem týdenním.

Stolní kalendáře obvykle tiskneme ve formátu 297x105 mm nebo 210x148 mm na křídový papír o plošné hmotnosti 170g. Na přání zákazníka lze papír i formát změnit podle potřeby. Pro vazbu kalendáře používáme drátěnou spirálu TWIN, kterou nabízíme ve třech barevných variantách – bílou, černou nebo stříbrnou. Součástí kalendáře je stojánek z tvrdého kartonu pro postavení na stůl.

Kalendáře nástěnné

Kalendář je opatřen kromě vázací spirály i háčkem pro zavěšení. Podobně jako u stolních kalendářů nabízíme spirálu i háčky ve třech barevných variantách – bílé, černé nebo stříbrné.

Obvykle má nástěnný kalendář 13 listů. Pro každý měsíc roku jeden + úvodní list. Za poslední list je vložen tvrdý podkladový karton. Nejběžnějším formátem, v jakém kalendáře vyrábíme, je formát A4 nebo A3, a to s orientací na výšku i na šířku. Po dohodě se zákazníkem je možné kalendář vyrobit i v jiném nestandardním formátu.

Standardně tiskneme nástěnné kalendáře na křídový papír o plošné hmotnosti 170g. Na přání zákazníka lze papír změnit podle potřeby.

Jak kalendář zadat do výroby?

1) zákazník si grafiku vytvoří sám. V takovém případě předá do naší tiskárny tiskový soubor pdf, opatřený všemi náležitostmi potřebnými pro tisk, jako jsou ořezové značky, v případě tisku do krajů i spadávka (přesah) grafiky přes čistý formát souboru atd. Tiskový soubor kalendáře je možné předat osobně na libovolném nosiči dat, nebo zaslat e-mailem na adresu

, případně nahrát na naše ftp.

2) zákazník použije pro zhotovení kalendáře webové stránky www.altu.cz. Zde jednoduchým způsobem umístí své fotografie do přednastavených šablon. Pomocí široké škály dalších grafických prvků, jako jsou různá pozadí stránek, zábavná grafika, rámečky obrázků, umístění textů, zvýraznění důležitých událostí v kalendáriu, může i bez hlubších znalostí počítačové grafiky vytvořit zcela originální kalendář dle svého vkusu.

Stačí pouze váš počítač či tablet a připojení k internetu. Vše je online, není potřeba stahovat žádný software. Po zhotovení kalendáře stačí vyplnit jednoduchý objednávkový formulář a odeslat jej do naší tiskárny. Ceny za takto objednaný kalendář se řídí ceníkem uvedeným na stránkách www.altu.cz

My zařídíme jeho výrobu a doručení až k vám, případně si jej můžete vyzvednout osobně v naší provozovně.