přesvědčíme vás nejen cenou...

Vizitky

Vizitka je reprezentativní tiskovina, která slouží k předání kontaktních údajů svého majitele. Podle druhu těchto údajů se dělí na dvě základní skupiny, a to na vizitky osobní nebo vizitky firemní.

Vizitky osobní

Obsahuje zpravidla jméno a příjmení, soukromou adresu jak poštovní, tak elektronickou a soukromý telefon. Co se týká grafiky, není osobní vizitka prakticky vázána žádnými pravidly a její provedení se řídí pouze vkusem jejího tvůrce.

Vizitky firemní

proti tomu vizikta firemní by svoji úpravou měla korespondovat s ostatními tiskovinami a celkovým designem, jakým se daná firma prezentuje svému okolí. To se týká zejména použitých fontů a barev. Obsahem se firemní vizitka od osobní také odlišuje. Samozřejmostí bývá užití firemního loga, konatkní údaje uvedené na vizitce jsou firemní a jejich součástí bývá i adresa webových stránek. U jména uvedného na firemní vizitce pak často bývá ještě uvedená funkce nebo postavení dotyčné osoby, která vizitku vlastní. Tyto vizitky bývají také často vytvořené ve dvou jazykových verzích, k čemuž se využívají obě strany vizitky.

Rozměry vizitek

Ty mohou být různé a mohou se lišit i svým tvarem. Z praktického hlediska se ale využívají dva hlavní rozměry, a to 90x50 mm nebo 85x55 mm.

Potiskovaný materiál:

K výrobě vizitek se využívá nepřeberné množství různých druhů papírů s různým zabarvením, či povrchovou úpravou. Naše firma tiskne vizitky standardně na tři druhy papíru. Jedná se o matnou a lesklou křídu nebo extrémně bělený hlazený nenatíraný papír. Vzhledem k velkému množství možností jiných tzv. grafický papírů není možné všechny držet skladem, a tak v případě zájmu, si může zákazník vybrat ze vzorníku v naší firmě a my následně papír objednáme. V tomto případě je nutné počítat s delší dobou výroby - cca 2 dny.